« Rujan 2020 »

Knjigoljupci iz OŠ Cestica sudjelovali na Županijskom natjecanju Čitanjem do zvijezda
Autor: Administrator , 13. 3. 2020.

Učenice naše škole su u utorak, 1o. ožujka 2020. godine sudjelovale na Županijskom natjecanju u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda. Pod vodstvom mentorice Tatjane Skupnjak Žagi, mag. bibl.  sudjelovale su  u obje kategorije natjecanja, kategoriji  prezentacije plakata na temu ,,Između stvarnosti i fantazije˝ i kategoriji Ispit znanja u znanju i kreativnosti.

Učenica 6. a razreda, Lamia Knezoci osvojila je 3. mjesto u prvoj kategoriji. Izabrala je njoj najzanimljiviju scenu iz triju pročitanih knjiga, osmislila plakat te ga predstavila županijskom povjerenstvu.
Učenice 7. a razreda Marija Horvat, Chiara Ivančić i Melani Rodeš sudjelovale su u drugoj kategoriji. Osvojile su 10. mjesto.

Knjigoljupci su i ove školske godine čitali su i istraživali pozamašan broj stranica, preko tisuću, no radilo se o vrlo zanimljivim književnim djelima: Harry Potter i kamen mudraca, J. K. Rowling (Algoritam), Nikadgrad : Kušnje Morrigan Crow, Jessica Townsend (Znanje), Zmaj ispod Staroga grada, Krunoslav Mikulan (Naklada Ljevak).

Čestitke učenicama na ustrajnosti u čitanju i istraživanju djela, na pokazanom znanju i vještinama te na uspjehu. Domaćini OŠ Trnovec, i ove godine su nas lijepo ugostili te organizirali za učenike zanimljiv književni susret s Jadrankom Bitencom.