« Veljača 2020 »

ODRŽANO TRADICIONALNO BOŽIĆNO DRUŽENJE OŠ CESTICA
Autor: Administrator , 17. 12. 2019.

U petak, 13. prosinca, u dvorani naše osnovne škole, održano je tradicionalno Božićno druženje humanitarnog karaktera. Ovaj je događaj po sedmi put okupio mnoštvo posjetitelja, a sve je proteklo u toploj predblagdanskoj atmosferi.

Druženje je počelo u 16:30 nastupom naših tamburaša i posebnom izvedbom „Zvončića“. Potom su se na pozornici redom izmjenjivali školski zbor te učenici 1.a, 1.b, 2.a, b i d te 3.a razreda svojim recitacijama i božićnim pjesmama. Svojim su nastupom sve posjetitelje razveselili i učenici Područne škole Lovrečan.

Ovogodišnje druženje obilježilo je i predstavljanje novoosnovanog zbora učitelja naše škole koji je oduševio svojim izvedbama pjesama „Radujte se narodi“ i „Feliz Navidad“.

Nakon učitelja, na pozornicu je stupio uvijek sjajan zbor Stellarium. Na kraju programa koji su vodile  Tena Gavrić, učenica 7. a razreda i Lamia Knezoci, učenica 6. a razreda, naša je ravnateljica Nevenka Turščak pozdravila sve okupljene i zahvalila im na svesrdnoj podršci ovom događaju.

Pozornost se tada preusmjerila na mnoštvo predivno uređenih štandova koji su mamili svojim raznolikim proizvodima izrađenim s puno ljubavi i truda. Naši su učenici i učitelji na njima izložili svoje radove poput božićnih ukrasa, aranžmana, čestitki, raznih drvenih ukrasa i sl. Svojim su se radovima predstavili, kao i uvijek, Udruga mladih Hiperaktivni, Udruga umirovljenika i Udruga ručnih radova Vezilje, MNK Lovrečan, Interesni odbor mladih HNS-a Cestica, SD Poleti, OPG Horvat te po prvi put Učenička zadruga Sunce iz Gospodarske škole Varaždin. Svi su se posjetitelji mogli okrijepiti toplim napicima, fritulama, langušima, kolačima i kobasicama.

Nakon svega, naši su štandovi ostali prazni, a srca puna neizmjerne radosti i zahvalnosti. U duhu Božića – blagdana koji nas uči pomaganju, solidarnosti i ljubavi, svaki je kupljeni proizvod vrijedio kao jedno dobro djelo. Dohodak od prodaje bit će namijenjen najpotrebitijim učenicima, za realizaciju izvanučioničke nastave.

Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način sudjelovali u realizaciji Božićnog druženja!

ZAHVALA

Hvala svim  vrijednim roditeljima, bakama, djedovima i učenicima koji su marljivo pripremali slatke donacije  za naš Božićni sajam.