« Veljača 2020 »

Obilježen Dan sjećanja na žrtvu Vukovara
Autor: Administrator , 10. 11. 2019.

Svake se godine 18. studenog obilježava spomen na pad grada heroja – Vukovara. Tako smo i ove godine u našoj školi obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Prigodni program pripremila je učiteljica povijesti Ivanka Hohnjec uz pomoć učenica sedmih razreda: Eme Kovačić, Lorene Leskovar, Vanese Rodeš, Eme Hrnčić i Tene Gavrić

Na početku kratkog programa kojeg su vodile učenice, čuli smo osnovne činjenice o bitki za Vukovar i o samom padu grada. Nakon toga pogledali smo desetominutni film o toj bitki te su učenici imali prilike vidjeti autentične snimke razorenog i razrušenog grada, kao i hrabrost kojom su naši branitelji branili grad. Izrecitirane su i dvije prigodne pjesme: pjesma Hrvoja Hegedušića Stoji grad i pjesma koju je kao dječak koji je doživio ratne strahote napisao Stjepan Buljan - Osmijeh im nisam dao.

Nakon završetka programa predstavnici svakog razreda zapalili su svijeće koje su u tišini i dostojanstveno položene ispred naše škole u znak sjećanja na grad heroj - Vukovar.

Neka se nikad ne zaboravi…