« Veljača 2020 »

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Administrator , 15. 10. 2019.

Stare sorte jabuka privukle posebnu pozornost

Županijska smotra Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje održana je u subotu, 12. listopada 2019. godine, u Varaždinu. Našu školu predstavljali su učenici Lina Borak, Ema Žunec i Erik Mikec uz vodstvo učitelja Gordane Kelemenić, Hrvoja Vadlje i Karoline Hrastić. Tema su bile stare sorte jabuka.

Na Smotri je sudjelovala 21 škola. Ove je godine škola - domaćin bila Osnovna škola Vinica.

Nakon mise zahvalnice u Varaždinskoj katedrali, koju je predvodio apostolski administrator Varaždinske biskupije Josip Mrzljak, uslijedio je program škole domaćina. Posjetitelji su mogli razgledati štandove i kušati proizvode koje su pripremili učenici. Škole su se predstavljale temom koju su same odabrale.

Naša se škola predstavila temom „Stare sorte jabuka“. Naime, tijekom nekoliko tjedana učenici su donosili u školu primjerke starih sorti jabuka. Skupilo se desetak sorti koje su predstavljene posjetiteljima. Također, pripremljen je letak koji je prikazao izradu „štrukli“ od jabuka. U izradi letka sudjelovale su učenice 8.c razreda - Ivona Borak, Emilija Furjan i Monika Hrnčić. Predstavljena je knjižica s receptima kolača od jabuka koje su također prikupili učenici. Posjetitelji su osobito pohvalili uređenje štanda kao i pekarske proizvode i kolače od jabuka u čijoj su izradi sudjelovali roditelji i bake naših učenika.

Valja istaknuti kako je ugođaj bio zaista prekrasan, a svi sudionici izvrsno raspoloženi. Mnogo je posjetitelja zastalo uz naš štand i svi su bili oduševljeni ponuđenim proizvodima.