« Veljača 2020 »

Djeca u prometu
Autor: Administrator , 20. 9. 2019.

Za učenike prvih razreda, u utorak 17. rujna 2019. godine, djelatnik Policijske uprave Varaždin održao je kratko predavanje pod nazivom Djeca u prometu. Učenicima je objašnjeno kako se moraju ponašati na ulici, kao sudionici u prometu, tj. pješaci. Naglašeno je da imaju prava, ali i obavezu da se odgovorno ponašaju prema svim sudionicima prometa.

Učenici su pogledali crtani film  Poštujte naše znakove  sa svrhom usvajanja praktičnih informacija o sigurnom načinu ponašanja u prometu (u svojstvu pješaka ili suputnika u automobilu), prepoznavanju karakterističnih opasnosti kojima su djeca izložena u prometu, korištenju nogostupa, sigurnom prelasku ceste (propisnom i pravilnom prelaženju korištenjem pješačkih prijelaza, rizicima prelaska ceste između parkiranih automobila…), prolasku raskrižjem, rizicima zbog nepropisnog i nepravilnog sjedenja i nekorištenja sigurnosnih pojaseva.

Na kraju posjeta učenicima su podijeljene reflektirajuće kabanice što ih je posebno obradovalo.