Posjetili smo Kulturni centar ,,Ivan Rabuzin˝ u Novom Marofu
Autor: Administrator , 28. 11. 2018.

Udruga Djeca susreću umjetnost u okviru filmskoga programa Sedmi kontinent predstavila je učenicima viših razreda zanimljive filmske naslove. Dokumentarni film izraelskih redateljica Shosh Shlam i Hille Medalie Ovisnik o internetu pogledali su 21. 11. 2018. g. učenici sedmih i osmih razreda, a igrani film nizozemskog redatelja Boudewijna Koolea Kauwboy pogledali su učenici petih i šestih razreda 27. 11. 2018. g.

Vrijednostima koje su osvijestili gledajući film Ovisnik o internetu, učenici su naučili da internet valja koristiti umjereno i korisno, a da bijeg u virtualni svijet, komunikacijski i emotivno manje zahtjevan svijet, ne rješava problem otuđenosti i usamljenosti u obitelji.

Filmom Kauwboy,  nastalom prema bolnom životnom iskustvu, učenici su naučili kako se lakše nositi s gubitkom i koliko je važna dobra komunikacija u obitelji.

Nakon što su učenici pogledali film i sredili prve dojmove, uslijedio je razgovor s gostom filmašem s kojim su učenici kritički promišljali o odgledanim filmovima te argumentirano o njima raspravljali.

Ponosni  smo što smo kroz ovo  lijepo iskustvo razvijali filmsku pismenost i odgajali osviještene mlade gledatelje!