« Listopad 2018 »

OŠ Cestica uključena je u ovaj  projekt.
Priloženi dokument:
Informacije o projektu.pdf

Tjedan zamijenjenih uloga
Autor: Administrator , 6. 10. 2018.

Čim je na školskoj oglasnoj ploči osvanuo natječaj za raspisana radna mjesta, učenici su odlučno krenuli u akciju. Zasukali su rukave i prionuli na pisanje zamolbe za željeno radno mjesto. Kako je tjedan od 1. do 7. listopada posvećen djeci, što im je još više išlo u prilog, sve su njihove zamolbe prošle na natječaju. Za to se pobrinula naša pedagoginja Dubravka Žigmund koja je također osmislila i organizirala obilježavanje Dječjeg tjedna.

Učenici su se okušali u ulogama učitelja i učiteljica iz mnogih predmeta: matematike, kemije, povijesti, geografije, vjeronauka, hrvatskog jezika, glazbene i likovne kulture. Ugodne iznenađene ostale su naše kuharice, spremačice i domar jer su upravo za ta zanimanja učenici pokazali najveći interes. Jednaka potražnja bila je za radnim mjestom ravnateljice, pedagoginje i knjižničarke. Učitelji i učiteljice taj su tjedan malo predahnuli od svakodnevnog poučavanja i prisjetili se kako je ponovno sjediti u školskoj klupi i promatrati nastavu očima učenika.   Pitali smo učenike od petog do osmog razreda kako su im se svidjeli njihovi privremeni učitelji. Većina se složila da su se odlično snalazili na izabranom radnom mjestu. Učenici u ulogama učitelja i ostalih zaposlenika u školi otkrili su nam kako poslovi zaposlenih u školi nisu nimalo jednostavni te da nijedan posao nije beznačajan ili manje vrijedan.