Osnovna škola Cestica – Početak nove školske godine s Erasmus+ projektima
Autor: Administrator , 17. 9. 2018.

Od školske godine 2017./2018. na Osnovnoj školi Cestica intenzivno se pripremalo za pokretanje Erasmus+ projekata i partnerskog sudjelovanja u ostalim europskim projektima. Učitelji OŠ Cestica educirali su se na Erasmus+ kontaktnim seminarima (TCA) u Hannoveru i Bergenu te prenijeli iskustvo u planiranje budućih projekata. Ravnateljica škole Nevenka Turščak aktivno potiče nastavnike na sudjelovanje u europskim programima i stručnim seminarima.

U novoj školskoj godini OŠ Cestica sudjelovat će u KA1 i KA2 projektima Erasmus+ programa. Kao jedna od najbolje ocijenjenih prijava u proljetnom roku prošao je KA1 projekt „Djeca su naša ogledala - novi pristupi poučavanja učenika romske nacionalne manjine“. Realizirat će se kao „job shadowing“ projekt u suradnji s irskom osnovnom školom Claddagh National School iz Galwaya. Učitelji OŠ Cestica imat će priliku upoznati se kurikulumom i metodama koje se primjenjuju u irskim školama u poučavanju učenika u multikulturnom okruženju.

S rujnom je na OŠ Cestica započeo i KA229 Erasmus+ projekt pod nazivom „BEST - Better Education for Students and Teachers“ koji okuplja još i škole iz Poljske, Bugarske, Turske te Rumunjske. Pod vodstvom voditeljice projektnog tima, učiteljice Andree Pavičić Kolar, OŠ Cestica sudjelovat će kao partner u ovom zanimljivom projektu, a učenici i nastavnici imat će priliku upoznati svoje vršnjake i kolege iz ostalih europskih država te izmijeniti svoja iskustva - učenička, ali i nastavnička.