IZLET UČENIKA ŠESTIH RAZREDA - NP PLITVIČKA JEZERA
Autor: Administrator , 30. 5. 2018.

U petak, 25. svibnja 2018. g., učenici 6. a, b, c razreda, u pratnji svojih razrednica Majde Vizjak, Marele Ž. Levačić i Janje Žnidarić, te pedagoginje Dubravke Žigmund turističkim autobusom agencije Grandtours krenuli su prema NP Plitvička jezera.

Polazak je bio u 7 sati ispred škole, te daljnja vožnja uz usputna stajanja na putu do  Plitvica. Po dolasku razgledali smo nacionalni  park. Fenomen  Plitvičkih  jezera čine  skupina Gornjih  i Donjih  jezera sa slapovima,  sedrenim  barijerama, spiljama  i  spiljskim  svijetom,  izvori,  vodotoci,  šume  i  livade  sa  raznovrsnim  biljnim  i  životinjskim  svijetom.  Ljepota  i neobičnost Plitvičkih jezera ostavila nas je sve bez daha. Nacionalni park je  šumoviti planinski kraj u kojem je nanizano šesnaest prekrasnih manjih i većih jezera kristalne modro-zelene boje. Vodu dobivaju od brojnih rječica i potoka, a međusobno su spojena pjenušavim kaskadama i šumnim slapovima. Nismo se mogli načuditi iznimnoj prirodnoj  ljepoti jezera i slapova, bogatstvu flore i faune  šetnjom  šumskim stazama i drvenim mostićima.

Malo slobodnog vremena iskoristili smo za igru i druženje.

Slijedio je  polazak kućama. Uz usputna stajanja za odmor,pred školu smo stigli iza 22 sata.