« Ožujak 2024 »

PŠ Lovrečan- aktivnosti u ožujku
Autor: Administrator , 8. 4. 2018.

21. ožujka prvi je dan proljeća, ali i dan koji je posvećen osobama s Down sindromom.
Svjetski dan osoba s Down sindromom obilježava se još od 2006.g., čime se želi upoznati svijet s ovim poremećajem i pri tomu potaknuti i osvijestiti ljude za veće poštivanje prava ljudi s Downovim sindromom.
       I naši su mali Lovrečanci, uz svoje učiteljice, prvi dan proljeća posvetili osobama s Down sindromom, obukli šarene čarapice, pogledali nekoliko kratkih filmova i priloga, zajedno popričali te probudili svijest o pružanju ljubavi i pomaganju ljudima koji su „drugačiji“ od ostalih.

****************

Obilježili smo i Dan ružičastih majica (poznatiji kao Pink Shirt Day), dan koji posvećujemo dizanju svijesti o problemu vršnjačkog nasilja. „Nasiljem se ne može ništa postići. Ostaju samo rane u dječjim srcima“, riječi su naših učenika. „Dajemo podršku svim prijateljima koji su žrtve vršnjačkog nasilja.“

****************

I dalje sudjelujemo u humanitarnoj akciji Udruge oboljelih od leukemije i limfoma „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“ u koju smo uključeni već drugu godinu zaredom. Prikupljanjem starih plastičnih čepova i dalje pokazujemo i dokazujemo brigu i ljubav za one kojima je to najpotrebnije.