« Ožujak 2024 »

Maškare, ča mogu maškare?
Autor: Administrator , 14. 2. 2018.

Pravo fašničko ludilo osjetilo se 13. veljače 2018. i u našoj Školi. Nakon održanih nastavnih satova maškare su povele sve učenike i učitelje u školsku dvoranu gdje je održan zanimljiv program koji su organizirali učenici osmih razreda.

Za voditeljski dio pobrinuli su se Vida Kelić, Ana Hip, Lana Krajnc i Mateo Rožmarić, također naši osmaši.

Sve je započelo štafetnim igrama između učenika 5. i 6. te 7. i 8. razreda. Najvještiji i najspretniji bili su učenici Luka Korotaj i Dario Vnuk iz 6. c te Dino Borak i Patrik Dobrotić iz 7. b razreda.
Atmosfera se dodatno ugrijala predstavljanjem plesnih i pjevačkih točki pod maskama. Žiri u sastavu tri učitelja i osam učenika pozorno je pratio i procjenjivao skupne nastupe učenika od 5. do 8. razreda. Najuspješnijim izvedbama proglašene su plesne točke učenika 5. a  i  8. b razreda koji su prema odluci žirija dijelili 1. mjesto. Također plesnim točkama, učenice 6. c razreda zauzele su 2. mjesto, dok su učenici 7. b razreda zauzeli 3. mjesto.

Uslijedio je odabir najljepše maske. U njemu su sudjelovali učenici  čije su maske bile vrlo neobične i domišljate. Naš žiri odlučio je da 1. mjesto osvoje Patrik Vinter i Laura Vugrinec iz 5. b razreda koji su pokazali kako izgledaju pravi mladenci. Pobjednice u kategoriji skupnih maski bile su i učenice 7. a razreda, Mia Premec i Ana Rudolf. Uloge Crvenkapice i strašnog pratitelja zombija donijele su im zavidno 2. mjesto. Treće, ne manje vrijedno mjesto, zauzeo je Ilija Golub, učenik 5. a  razreda maskom Drakula. Plesom i pjesmom, kako i priliči, završio je još jedan dan u godini kada svatko može postati što god poželi!