« Prosinac 2017 »

Promotivni spot

30 genracija OŠ Cestica

ČUDO - nevjerojatno inspirativna priča
Autor: Administrator , 24. 11. 2017.

U četvrtak, 23. 11. 1017. g. naši su petaši i šestaši pogledali  toplu i dirljivu priču puno ljudskosti i nade, u kinu CineStar u Varaždinu.

Rijetko nailazimo na film dovoljno snažan da potakne odrasle i mlađe gledatelje da vide svijet na drugačiji način. Film Čudo, nastao na temelju istoimenog bestselera R.J. Palacia, upravo to postiže. Knjiga je dosegla više od milijun čitatelja diljem svijeta, a svaki dan je prihvaćena od sve više razreda, škola i organizacija koje odabiru biti bolji, ljubazniji i širiti čudo Čuda.

Čudo je nevjerojatna inspirativna priča o Augustu Pullmanu, desetogodišnjem dječaku s teškim genetskim poremećajem zbog kojeg od rođenja ima unakaženo lice i glavu. Nakon 28 operacija zbog kojih nikad nije mogao normalno pohađati školu, s deset godina roditelji ga ipak upisuju u peti razred osnovne škole Beecher. Auggie u školu kreće s puno straha i nevjerice i boji se kako će svakodnevno biti izložen pogledima, zgražanju i komentarima svojih školskih prijatelja. Auggieu  peti razred postaje prava životna škola u kojoj uči kako se izboriti. Suočavajući se s vršnjacima i profesorima, koji redom imaju različite reakcije na njegovo lice, ovaj desetogodišnjak konačno počinje prihvaćati samoga sebe. I dok se njegova obitelj, kolege u razredu i šira zajednica bore s nastojanjima da pronađu empatiju i prihvate ga, Auggiejevo nevjerojatno putovanje će ih sve ujediniti i dokazati da se ne možeš uklopiti kada si stvoren da se istakneš.  I  na kraju, Auggie i svi oko njega  transformirani su onime što je najvažnije: prijateljstvom, hrabrošću i svakidašnjim izborom da budu ljubazni prema svima koje susretnu.