« Prosinac 2017 »

Promotivni spot

30 genracija OŠ Cestica

Frisco1 – Ojačajmo vlastitu svijest o poplavama
Autor: Administrator , 16. 11. 2017.

U srijedu, 15. studenog, na našoj je školi održana radionica u sklopu projekta Frisco1 Hrvatskih voda. Na ovoj radionici sudjelovalo je tridesetak učenika iz šestih razreda koji su imali priliku naučiti nešto više o zaštiti od poplava.

Svrha radionice bila je osvješćivanje o rizicima poplava, a učenici su nova saznanja usvojili na zanimljiv i interaktivan način. Osim predavanju, „šestaši“ su prisustvovali i praktičnoj pokaznoj vježbi, a koliko su toga naučili, provjerili su u obliku računalne igre i završnog kviza. Radionica projekta ostvarena je suradnjom OŠ Cestica, Hrvatskih voda i Interreg europskog fonda za regionalni razvoj.

------------------------------------------------------------------

Poplave su opasne pojave s kojima se ne smije šaliti. Donose razne štete, možemo izgubiti mnoge stvari. Uvijek trebamo biti spremni ako dođe do poplave.  Djeci će biti lakše shvatiti s pomoću igre kako se obraniti. Predavanje i igra bili su poučni.  Bilo je zabavno gledati kako poplave utječu na okoliš na maketama. (Karlo Levanić, 6. b)

------------------------------------------------------------------

Više o projektu pročitajte OVDJE.