« Ožujak 2024 »

Jedan, dva, tri - voćnu salatu slažite vi!
Autor: Administrator , 23. 10. 2017.

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje ove je godine u našoj školi odjenuo novo ruho. Potaknute popularnom kulinarskom emisijom Tri, dva, jedan - kuhaj! učiteljice hrvatskoga jezika Jelena Šinjur i Maja Soldatek pripremile su jednosatni show pod nazivom Jedan, dva, tri - voćnu salatu slažite vi!

Toga dana, 20. listopada cijela je škola odisala pozitivnom energijom. Na licima učenika, ali i učitelja otkrivala se radoznalost, uzbuđenje i optimizam. Najviše uzbuđeni bili su naši natjecatelji koji su jedva dočekali okušati se u pripremanju najukusnije, najkreativnije i najbolje voćne salate.
Zanimljivi nazivi pratili su natjecateljske ekipe.
VOĆNE ČAROBNJAKE predstavljali su učenici Jakov Borak i Ema Hrnčić iz 5. a te Anja Lukaček i Patrik Vinter iz 5. b razreda. Tea Kostanjevac iz 6. a, Mihael Lah iz 6. b te Luka Korotaj i Monika Hrnčić iz 6. c razreda za svoju su ekipu odabrali naziv VOĆNE ZVIJEZDE. Maja Petric i Antun Hip iz 7. a te Sebastian Gonzi i Sara Kolar iz 7. b razreda natjecali su se pod zajedničkim imenom BRESKVICE. Ekipu  JAGODICE BOBICE predstavljali su učenici Laura Majhen i David Hutinski iz 8. a te Taša Mihin i Stiven Habjanič iz 8. b razreda. Naši dragi učitelji Marela Žamić Levačić, Tatjana Zagorščak Cikač, Krešimir Golub i Predrag Dobrotić nadjenuli su, kao što im i priliči, ime PROFIĆI. Kao pravi kuhari s bijelim kapicama na glavi, pregačama oko struka, rukavicama na rukama te stolom prepunim raznovrsnog voća spremno su dočekali suočiti se s današnjim izazovom. Znak za početak i pozitivan vjetar u leđa našim su kuharima dale simpatične osmašice Vida Kelić i Iva Lazar koje su se odlično snašle u ulozi voditeljica. Od početka do kraja showa držale su sve konce u svojim rukama. Publici i navijačima zajamčile su dobru i opuštenu zabavu, a nisu se ustručavale i po nekoliko puta dati upute i savjete dragim nam kuharima.

Njihov rad, suradnju i kreativnost u izvedbi pod budnim je okom pratio i komentirao žiri u sastavu: ravnateljica Nevenka Turščak,  pedagoginja Dubravka Žigmund, učitelj hrvatskog jezika Ivan Telebar, učiteljica informatike Mirjana Voćanec,  te učenici: Niko Juričinec iz 5. razreda, Karlo Levanić iz 6. razreda, Ana Rudolf iz 7. razreda te Mihaela Veselnik iz 8. razreda. Pred žiri je bio postavljen velik zadatak - kušanje pet raznovrsnih salata, podjela ocjena i donošenje odluke o tituli najbolje kuharsko-amaterske ekipe.
Najviše bodova i laskavu titulu pobjednika odnijela je ekipa 8. razreda, dakle naše  JAGODICE BOBICE. Pobjedničkoj ekipi, a i svim ostalim sudionicima natjecanja žiri je uručio nagrade i zahvale. Kao šećer na kraju uslijedilo je okupljanje svih učenika i učitelja oko radnih jedinica natjecatelja i zajedničko uživanje u radu njihovih ruku.