« Prosinac 2017 »

Promotivni spot

30 genracija OŠ Cestica

Susret s književnikom - Dubravko Jelačić Bužimski
Autor: Administrator , 20. 10. 2017.

U četvrtak, 19. listopada na OŠ Cestica ugostili smo uvaženog književnika Dubravka Jelačića Bužimskog, autora romana „Sportski život letećeg Martina“ koji je i danas omiljen među učenicima.

Na samom početku susreta učenici okupljeni u holu škole slušali su ulomke čitane iz najpoznatijih piščevih romana. Ulomke su pripremile i čitale Sara Bosak, Katja Leskovar i Veronika Lukaček, učenice 7. a razreda koje su potom i najavile cijenjenog učenice gosta. U razgovoru s poznatim zagrebačkim književnikom, dramatičarom i scenaristom imali smo prilike otkriti što je sve prethodilo pisanju trilogije o junaku Martinu. Naše je učenike zanimalo mnogošta, između ostaloga i kako se postaje piscem, zašto je književnik baš pisao o Martinu, ima li kakav savjet za one koji ne vole čitati lektiru... Dubravko Jelačić Bužimski pomno je slušao učenička pitanja i progovorio o važnosti čitanja za svakog čovjeka, a čuli smo i kakva je poveznica između njega i bana Josipa Jelačića. Na kraju ovog ugodnog druženja, naše voditeljice su se u ime cijele škole zahvalile i gospodinu Jelačiću Bužimskom uručile dar – monografiju o 170. godina školstva u našoj općini.