« Prosinac 2017 »

Promotivni spot

30 genracija OŠ Cestica

DANI KRUHA U OŠ CESTICA
Autor: Administrator , 18. 10. 2017.

U Osnovnoj školi Cestica ovih se dana, kroz brojne aktivnosti, obilježavaju Dani kruha. Kao i svake godine, i ove godine naglasak je na kruhu kao osnovnoj čovjekovoj namirnici.
U petak, 13. listopada, učenici 2. a razreda prošli su kroz radionicu sve faze postupka izrade dizanog tijesta te se na kraju okušali u pravljenju klipića.

U sklopu integriranog nastavnog dana u ponedjeljak, 16. listopada, učenici trećih i četvrtih razreda posjetili su obiteljsko gospodarstvo Bistrović u Gornjem Vratnu. Ljubazni domaćini pokazali su i objasnili djeci sve što ih je interesiralo o uzgoju krava, dobivanju i preradi mlijeka te proizvodnji mliječnih proizvoda. Nakon što su se učenici okrijepili svježim domaćim kravljim mlijekom prošetali su natrag do škole u Cestici, uživajući u toploj i mirisnoj jeseni punoj plodova.

Istog dana, učenici trećih i četvrtih razreda Dane kruha obilježili su u obliku radionice gdje su prošli sve faze postupka izrade dizanog tijesta. Okušali su se i u izradi prhkog tijesta. Na kraju su se svi počastili slasnim keksićima s marmeladom, vanili kiflicama te klipićima.

Prvašići posjetili pekarnicu i cvjećarnicu

Lijep jesenski dan učenici prvih razreda OŠ Cestica iskoristili su za šetnju selom i posjet pekarnici. Ljubazni domaćini počastili su ih klipićima i sokom te im pokazali prostore u kojima se priprema kruh i pecivo. Đaci su upoznali pekara Mladena koji im je objasnio način pripreme tijesta. Djeca su sa zanimanjem razgledala strojeve za miješenje tijesta i pećnice te postavljala pitanja. Zatim su razgledali cvjećarnicu. Cvjećarka Goga poklonila je svakom učeniku maćuhicu te im objasnila kako se trebaju brinuti o tom cvijetu. Đaci su se u pratnji razrednica i knjižničarke vratili puni dojmova u školu.