Edukacija „Sigurnost na vodi“
Autor: Administrator , 2. 6. 2017.

U četvrtak  1. 6. 2017. godine, Gradsko društvo Crvenog križa Varaždin održalo je edukaciju u sklopu projekta „Sigurnost na vodi“. Sudionici edukacije bili su učenici 3. a i b razreda. Predstavnik  Crvenog križa Damir Popović educirao je učenike o radu Spasilačke službe, upoznao ih je s pravilima ponašanja na i uz vodu i upozorio ih na opasnosti i moguće nezgode te podučio kako spriječiti da do njih ne dođe.

Djeca su vidjela predmete kojima se koriste spasioci u svom radu (plutača, megafon, voki-toki, prsluk, dalekozor). Pogledali su i PPT prezentaciju sa zanimljivim sadržajem i fotografijama. Predstavnik je podsjetio učenike kako postupiti u slučaju da primijete unesrećenu osobu (brojevi telefona službi za spašavanje). Također, učenici  su dobili informacije o školovanju i vježbanju spasioca te se upoznali sa znakom Spasilačke službe. Na kraju edukacije, predstavnik je postavljao pitanja učenicima, na koja su učenici odgovarali i time ponovili sve što su naučili. Edukacija je završila vrlo zanimljivo, učenici su govorili na megafon, i voki- toki, oblačili prsluk te probali biti mali spasioci.
Dojmovi učenice iz 3. b razreda: „Ovo je bila najbolja prezentacija!“