Proslavili smo 171. rođendan!
Autor: Administrator , 25. 5. 2017.

U srijedu, 24. svibnja obilježili smo 171. obljetnicu školstva u OŠ Cestica proslavom koja je uključivala od svega ponešto: od razgibavanja i natjecanja u spretnosti do školske priredbe na kojoj su učenici pokazali svu raskoš svojih talenata.

Dan smo započeli vrlo aktivno. Učitelj Tjelesne i zdravstvene kulture Predrag Dobrotić vodio je aerobik radionicu na kojoj su učenici, ali i učitelji rastegnuli mišiće za koje možda nisu ni znali da postoje. Intenzivan tempo vježbanja pokazao je svima nama koliko je važno biti i ostati „u dobroj formi“.

Nakon što su se ohladili i odmorili, učenici i učitelji prisustvovali su programu školske priredbe na kojoj su se svojim točkama predstavili Pjevački zbor i Tamburaški orkestar OŠ Cestica pod ravnanjem učiteljice Glazbene kulture Slave Požgajec, a svoju su glazbenu virtuoznost izrazili i članovi školskog benda Čista petica. Veliku pažnju privukao je i nastup učenika produženog boravka koji su uz pomoć učitelja Ivice Horvatića i učiteljice Nikoline Lazar otpjevali Dačku himnu. Voditelji programa Mia i Mateo već su iskusni najavljivači s kojima je radila i program osmislila učiteljica Hrvatskoga jezika Jelena Šinjur.

Okupljenim posjetiteljima prigodnim su se riječima obratili ravnateljica škole Nevenka Turščak te načelnik Općine Cestica Mirko Korotaj istaknuvši što smo sve u posljednjih godinu dana u našoj školi pokrenuli i ostvarili. Posebno su istaknuli odlične rezultate učenika koji su ostvarili velike uspjehe na županijskim, ali i državnim natjecanjima.

Posljednji dio obilježavanja velikog rođendana naše škole bile su seoske igre koje su pripremili učitelji Tjelesne i zdravstvene kulture. Učenici nižih i viših razreda natjecali su se u različitim disciplinama poput skakanja u vreći, hodanja na rukama, povlačenja užeta i drugim zabavnim igrama u odvojenim kategorijama. Svoje vještine i gotovo nadnaravne sposobnosti u istim su igrama pokazali i učitelji i učiteljice OŠ Cestica potaknuti podrškom s tribina.