Promocija knjige „170. obljetnica školstva u općini Cestica“
Autor: Administrator , 19. 12. 2016.

U petak, 16. prosinca u prostorijama OŠ Cestica održana je promocija knjige „170. obljetnica školstva u općini Cestica“.
Predstavljanje ove vrijedne monografije započelo je kratkim igrokazom
„Škola moja najdraža“ koji su pripremile učenice 5. c razreda, članice dramske družine. Brojnoj publici najprije se obratila ravnateljica škole Nevenka Turščak koja je objasnila kako je knjiga nastajala i tko je sve zaslužan za njezino izdavanje.

fotografije

Oni koji su pažljivo pratili ravnateljičino izlaganje i točno odgovorili na pitanje dobili su primjerak knjige na poklon, a svi ostali imali su mogućnost kasnije kupiti je na božićnom sajmu po simboličnoj cijeni.

Ravnateljica je istaknula velik doprinos učitelja i učenika, voditelja projektnih timova te podršku Općine Cestica i izdavačke kuće Alfa d. d. u realizaciji ovog hvalevrijednog projekta. Nakon ravnateljice o knjizi je govorio načelnik Općine Cestica Mirko Korotaj koji je naglasio važnost monografije za školu i školstvo, ali i za cijelu općinu.

Učenike je pozdravio i gospodin Stipe Bjeliš, direktor marketinga Alfe d. d. te poručio kako škola itekako može biti ponosna na ovo ostvarenje koje će ostati kao dragocjena uspomena na školske dane i postignuća tijekom 170 godina školstva. Na kraju predstavljanja o svom su radu na monografiji govorili i učenici. Klara i Tamara, učenice 8. a razreda, kazale su nam s kojim su se sve izazovima susrele u svojim zaduženjima, ali i što su sve naučile o povijesti vlastite škole.
Program je vodila Dora Jamnik, učenica 8. a razreda.